A Peacefulness, amely az előadó saját fejlesztésű tréningmódszere, életünk öt, fontos területére fókuszálva segít a belső béke megteremtésében. E területek a következők:
- Idő. Félelmeink és aggodalmaink többnyire a múltban és jövőben gyökereznek. Ezek rengeteg figyelmet, energiát vonnak el tőlünk, miközben egyre kevesebbet foglalkozunk a jelennel. A program ezen része szorongásaink, félelmeink leküzdéséhez nyújt hasznos elméleti és gyakorlati segítséget.
- Értékek és célok. Az értékek és célok felcserélése gyakori probléma, csakúgy, mint az, hogy a célok gyakran „lecsúsznak” az „értékek országútjáról”. Az előadás ezen rész értékeink és céljaink tisztázásával foglalkozik.
- Emberi kapcsolatok. Tudományosan igazolt tény, hogy a függőségek többségének hátterében elégtelen emberi kapcsolatok húzódnak meg. Ebben a részben a kapcsolatokat romboló és építő stratégiákról esik szó, miközben a hétköznapok során sikerrel alkalmazható gyakorlatok elsajátítására is lehetőség nyílik.
- Zene. A ritmus és a harmónia életünk két alappillére. A zene is ezekre az alapokra épül. Az előadás e része azon lehetőségeket világítja meg, amelyek a zene szupportív, terápiás hatásában rejlenek.
- Spiritualitás. Az emberek túlnyomó többsége hisz egy nála hatalmasabb erőben, amely képes befolyásolni az életét, és amelytől segítséget kaphat élete nehéz időszakaiban. Az ezzel az erővel való rendszeres kapcsolattartás egyben azt is jelenti, hogy van honnan energiát meríteni, erőt kapni a nehéz feladatok megoldásához. E terület életünkbe történő integrálása a belső béke megteremtésének fontos eszköze.
A csoportfoglalkozások során a fenti területekkel kapcsolatos témák feldolgozása történik strukturált gyakorlatok és szabad beszélgetések formájában.